تقویم برنامه
ظرفیت باقی مانده:
14 نفر
جزئیات تور
سختی برنامه: 2 از 10
برگذار کننده تور: منصور عبدلی
کشور مقصد: چک, مجارستان, اتریش
شهرهای مقصد: پراگ, بوداپست, وین
نوع سفر: هوایی ✈️
مسیرهای فرعی سفر: قطار 🚅, مترو 🚈, تاکسی 🚕
تعداد شب: 8 شب
تعداد روز: 9روز
تصاویر تور
نوشته‌های مرتبط با این تور
تور اروپا پراگ بوداپست مجارستان

تور اروپای مرکزی – سفر به پراگ ، وین و بوداپست

هزینه تور: 1690 یورو بعلاوه پرواز و ویزا
زمان تور: شهریور 1403

توضیح کلی برنامه

تور اروپای مرکزی به مقصد چک ، محارستان و وین بهترین فرصت باری کسب تجربه هایی متفاوت در قاره اروپا هست. در این تور شما فرصت دارید در قلب فرهنگی اروپا قدم بزنید. فضایی مملو از مکان های تاریخی، موسیقی کلاسیک، هنرهای زیبا و مناظر الهام بخش. شما در تور پراگ می توانید در یکی از قدیم ترین شهرهای اروپا که از جنگ جهانی دوم سالم باقی مانده قدم بزنید. در تور وین از ساختمان ها و کاخ های تاریخی امپراطوری اتریش که برای قرن ها به این منطقه حکمرانی می کردند دیدن کنید. در تور بوداپست از تاریخ غنی، غذاهای لذیذ و مناظر رمانتیک بوداگست لذت ببرید. این سه شهر زیبا در اروپای مرکزی را می توانید در تور اروپای مرکزی با گروه گردشگری قطار سیبری تجربه کنید.

همین ابتدا باید به شما یادآوری کنم که این تور، ادامه سفری هست که به مقصد شهر پراگ برگزار خواهد شد. در واقع پنج روز اول این تور با تور پراگ که قبلا به طور مفصل توضیح دادم مشترک هست. پس قبل از هر کاری توصیه می کنم برنامه تور پراگ رو مطالعه کنید.

بعد از مطالعه بخش اول تور اروپا، به سراغ بخش دوم سفر میریم. از روزهای پنجم تا نهم سفر، و بعد از بازدید از شهر پراگ، از شهرهای وین و بوداپست بازدید میکنیم. توضیحات تکمیلی این سفر رو در بخش های بعدی همین مطلب ارائه میکنیم. درضمن همزمان از شما تقاضا میکنیم یک بار دیگه مدارک مورد نیاز ویزای شنگن رو چک کنید و مطمئن بشید برای تهیه این مدارک مشکل خاصی ندارید.

جزئیات برنامه

برنامه تفصیلی تور

کلیات برنامه زمانی تور اروپا

برنامه تفصیلی تور چک ، مجارستان و وین به این شرح است:

 • 4 شب اقامت در چک
 • 2 شب اقامت در بوداپست
 • 2 شب اقامت در وین

روزهای اول تا چهارم تور اروپای مرکزی – 11 تا 14 شهریور:

اطلاعات این چهار روز به طور کامل در برنامه تور پراگ توضیح داده شده.

روز پنجم تور اروپای مرکزی – 15 شهریور:

امروز قرار هست از هتل پراگ چک اوت کنیم و به سمت ایران برگردیم. در این چند روز فرصت کافی برای گشت و گذار در پراگ داشتید. ولی توصیه میکنیم آخرین دقایق حضور در این شهر رو به هیچ عنوان از دست ندید. کمی سحرخیز باشید و قبل از شروع زمان صبحانه از هتل بیرون بیاید. تماشای پل چارلز مه آلود و خلوت در هوای صبحگاهی پراگ بسیار جذاب و دیدنی است. بعد از کمی تجربه آرام و خداحافظی با پراگ، به هتل برمیگردیم، صبحانه میخوریم، وسایل خود رو جمع میکنیم و اتاق رو تحویل میدیم. مقصد بعدی ما شهر وین هست. با یک مسیر 4 ساعته به وین میرسیم.

بعد از چک این در هتل وین، فرصت گشت و گذار در بافت تاریخی شهر وین رو داریم. پس توصیه میکنیم بعد از رسیدن به هتل، در کوتاه ترین زمان ممکن برای گشت شهری وین آماده باشید.

روز ششم تور اروپای مرکزی – 16 شهریور:

امروز فرصت یک گشت شهری مفصل تر در وین داریم. مسیر حرکت ما منطبق بر رینگ شهر وین و بافت تاریخی این شهر هست. پس لطفا لباس و کفش مناسب برای پیاده روی و کشف کوچه پس کوچه های شهر رو فراموش نکنید. در مسیر از مقابل چندین سالن اپرا و اجرای کنسرت عبور میکنیم. فرصت داریم تا در مهد موسیقی اروپا، یک اجرای زنده موسیقی را برای آخر شب انتخاب کنیم.

روز هفتم تور اروپای مرکزی – 17 شهریور:

امروز بعد از صرف صبحانه برای چند ساعت وقت آزاد داریم. حوالی ظهر بعد از تحویل هتل، به سمت بوداپست حرکت میکنیم. برنامه ریزی سفر رو طوری انجام دادیم که آخر هفته رو در یکی از پرهیاهو ترین شهرهای اروپا یعنی بوداپست باشیم. بعد از تحویل هتل و استراحتی کوتاه به مرکز شهر میریم و از گشت شبانه در پایتخت بوداپست لذت میبریم.

روز هشتم تور اروپای مرکزی – 18 شهریور:

برنامه آزاد و اختیاری گشت شهری در بوداپست.

روز نهم تور اروپای مرکزی – 19 شهریور:

صبح چک اوت از هتل بوداپست و حرکت به سمت فرودگاه – پرواز به سمت تهران – رسیدن به تهران و پایان سفر

جاذبه های برنامه

خدمات تور

خدمات تور شامل موارد زیر است:

اقامت: اقامت تور پراگ در هتل های 3 یا 4 ستاره با امتیاز بالا در سایت های معتبر انجام خواهد شد.

حمل و نقل بین شهری: حمل و نقل بین شهری توسط قطار یا اتوبوس انجام می شود. زمان و نوع حمل و نقل به گونه ای انتخاب شده که کمترین زمان پرت در روزهای جابجایی بین شهری وجود داشته باشد.

راهنما: در این سفر منصور عبدلی به عنوان راهنما همراه شما خواهد بود. حضور یک مهندس شهرساز در این سفر برای کسانی که علاقه مند به تاریخ اروپا ، معماری اروپا و شنیدن داستان های کمتر شنیده شده از شهرهای اروپا هستند بسیار مفید خواهد بود.

بیمه سفر: این سفر با پوشش بیمه مسافرتی سامان به مبلغ 50 هزار یورو انجام خواهد گرفت.

دعوتنامه ویزای شینگن: کلیه مسافران تور اروپای مرکزی به طور رسمی دعوتنامه از آژانس گردشگری معتبر از کشور پراگ دریافت خواهند کرد. این کار باعث بالا رفتن احتمال قبولی ویزای شینگن شما خواهد شد.

وقت VFS: برای همه همسفران وقت سفارت متناسب با زمان سفر تهیه خواهد شد. قبل از ورود به VFS نیز مشاوره کافی جهت تهیه و تکمیل مدارک انجام خواهد شد.

گشت های شهری: هر روز از برنامه متناسب با شرایط شهر میزبان گشت های روزانه رایگان برگزار خواهد شد. گشت ها در مراکز تاریخی و فرهنگی شهرها انجام می شود. در صورت تمایل به برگزاری گشت های اختیاری هنگام ثبت نام از ما مشاوره بگیرید.

جزئیات هزینه‌ها

هزینه تور چک 1690 یورو است بعلاوه قیمت پرواز و هزینه ویزا و به شرح زیر خواهد بود:

 • مبلغ 40 میلیون (علی الحساب) بابت قیمت پرواز را باید هنگام ثبت نام بپردازید.
 • 1190 یورو قبل از ورود به VFS دریافت خواهد شد.
 • 500 یورو بعد از صدور ویزای شنگن دریافت خواهد شد.
 • ضمانت بازگشت از کلیه همسفران و قبل از ورود به VFS دریافت خواهد شد. میزان ضمانت متناسب با شرایط همسفران متفاوت است.
 • گرفتن وقت VFS دو میلیون تومان هزینه دارد که همسفران قطار سیبری نیازی به پرداخت این هزینه ندارند و این بخش از تور چک را میهمان قطار سیبری خواهند بود
 • هزینه ویزای چک حدود 110 یورو خواهد بود که همسفران به طور شخصی هنگام ورود به VFS پرداخت خواهند کرد.

هزینه های شخصی که خود مسافر پرداخت خواهد کرد:

 • حمل و نقل های درون شهری
 • خوراک و وعده های غذایی
 • ورودی موزه ها

ملزومات سفر

سفر به اروپای مرکزی به طور کلی سفر آسانی خواهد بود. بخش عمده ای از این سفر را شما در فضاهای شهری خواهید بود که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. با این حال به شما پیشنهاد میکنیم لوازم زیر را همراه داشته باشید:

 • اصل و کپی گذرنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • عکس 3 در 4
 • پاوربانک
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد آفتاب
 • کفش و لباس مناسب برای پیاده روی و گشت های شهری
 • لوازم بهداشتی شخصی

سوالات متداول

شهرهای پراگ و بوداپست جزو شهرهای ارزان اروپا و شهر وین جزو شهر های متوسط هستند. در نتیجه تور اروپای مرکزی تور نسبتا ارزانی به حساب میاد.
بله. هر سه کشور مسیر تور اروپای مرکزی جزو حوزه شینگن هستند و شما با شرکت در این تور ویزای شینگن دریافت خواهید کرد.
در فصل خلوت سفر کنید – هاستل در مرکز شهر بگیرید – پرواز خود را از چند ماه قبل تهیه کنید – سراغ خدمات لوکس نروید.
پراگ به گفته اکثر جهانگردان یکی از زیباترین شهرهای اروپا و جهان است.
واحد پول چک کرون است. هر یورو تقریبا معادل 24 کرون چک است.

ثبت نام اولیه در این تور

ثبت نام در تورهای گردشگری قطار سیبری در چند مرحله ساده انجام میشه.
 1. بعد از بررسی و مطالعه کامل توضیحات تور در این صفحه، درصورتی که نیاز به مشاوره داشتید یا تصمیم به شرکت در تور گرفتید؛ فرم ثبت نام اولیه تور رو که همین پایینه پر میکنید یا با شماره تلفن‌های ما تماس میگیرید.
 2. سپس، همکارای ما در اسرع وقت باهاتون تماس میگیرن برای دادن مشاوره یا توضیحات اضافه. در صورتی که تصمیم به شرکت در تور رو گرفتید، همکارای ما لینکی رو براتون ارسال میکنن که برای نهایی ثبت نام در تور هست.
 3. وارد لینک میشید و اطلاعات کاملتونو به صورت دقیق وارد میکنید و مدارک خواسته شده رو هم آپلود میکنید.
 4. قرارداد رو با هماهنگی خودتون براتون ارسال میکنیم و با گرفتن اصل مدارکی که لازمه (مثل پاسپورت و…) اقدام به انجام مراحل بعدی درخواست ویزا و…) میکنیم.
 5. در تمام این مدت شمارو در جریان اتفاقات قرار میدیم و باهاتون هماهنگ هستیم.
به دلیل جا به جایی دفتر، شماره تلفن‌های قبلی در دسترس نیستند. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر یا ثبتنام در تورها، از فرم زیر استفاده کنید یا با شماره تلفن 09125616731 آقای عبدلی تماس بگیرید.