تور های فصلی

با اینکه از نظر امکانات فنی و انسانی شرایط برگزاری تورها در کل سال وجود دارد، با این حال ما توصیه می کنیم که برخی سفرها را فقط در بازه های زمانی خاص انجام دهید و حتی شما را از انجام سفر در فصول خاص نهی میکنیم. برگزاری سفرهای فصلی دلایل خاص خود را دارند.

برگزاری برخی سفرها در فصول خاص با هزینه بسیار بالا انجام خواهد شد. سفر در های سیزن و فصل شلوغی برابر با خستگی بیشتر، هماهنگی از مدت ها قبل و پرداخت هزینه بیشتر است. با این حال هیچ تضمینی بر اجرای سفر با کیفیت مورد نظر وجود ندارد. درضمن برخی از سفرها به دلیل شرایط جوی و اقلیمی فقط در فصول مختلف سال برگزار می شود و انجام آن در سایر فصول شاید جذابیت چندانی نخواهد داشت.

به همین دلیل ما تعدادی از تورها و سفرها که می تواند در ایام خاص سال و با بالاترین کیفیت برگذار شود را به شما معرفی میکنیم:
تور شفق قطبی: اواخر تابستان تا اوایل بهار فصل مناسب برای تماشای شفق قطبی در مورمانسک روسیه است. با این حال توصیه ما سفر به مورمانسک در ماه هایی از سال هست که طولانی ترین زمان شب و در نتیجه بیشترین احتمال شکار شفق قطبی وجود داشته باشد.

تور های هنری و بازدید از موزه ها و گالری ها: وقتی که سفر عادی به سنت پترزبورگ داشته باشید، تماشای مورزه هرمیتاژ در یک روز شلوغ تابستانی اتفاقی کاملا طبیعی است. ولی اگر شما یک نقاش، هنرمند یا پژوهشگر مرتبط به این زمینه باشید و نیاز داشته باشید ساعت های زیاد، با دقت و بدون مزاحمت در موزه هرمیتاژ قدم بزنید، سفر تابستانی به روسیه اصلا برای شما مناسب نیست.

ایام خلوت سال و به ویژه زمستان که خبری از حجم بالای توریست در روسیه نیست بهترین زمان برای بازدید هنرمندان از موزه هرمیتاژ خلوت و آرام است.